حسین سلاح‌ورزی: جعبه سیاه اتاق بازرگانی را به‌زودی منتشر می‌کنیم
کد خبر: 15213

حسین سلاح‌ورزی: جعبه سیاه اتاق بازرگانی را به‌زودی منتشر می‌کنیم

حسین سلاح ورزی اظهار کرد: همیشه اعلام کردم که هیچ چیز باعث کناره گیری من نمی‌شود، مگر خواست هیات مدیره. اما بعد از ملاقات طولانی هیات رییسه با رییس شورای عالی نظارت عنوان شد که رئیس‌جمهور محترم درخواست برگزاری انتخابات امروز را داشتند.

 

بیان فردا | حسین سلاح ورزی رئیس سابق اتاق بازرگانی در هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در دوره دهم که با دستور کار «انتخاب رئیس اتاق ایران» صبح امروز برگزار شده است گفت: پس از هفت ماه نمایندگان دولتی هم در نشست‌های اتاق ایران حضور پیدا کرده‌اند. هرچند طبق قانون اتاق هر عضوی که بیش از سه جلسه غیبت داشته باشد مستعفی محسوب می‌شود اما در مورد اعضای دولتی این امر استثنا می‌شود. در هفت ماه گذشته در تعامل دولت و بخش خصوصی مقطعی تاریخی را در تاریخ ۱۴۰ ساله اتاق پشت سر گذاشتیم.

بخش هایی از اظهارات سلاح ورزی را در ادامه می خوانید:

آنچه در دو و نیم سال گذشته بر اتاق رفته در کتابی ۱۸۰ صفحه‌ای و مستندی سه ساعته تشریح خواهد شد. این کتاب و فیلم مستند سندی ارزشمند است که چرایی اتفاقات دو و نیم سال گذشته را روایت می‌کند و به عبارت دیگر جعبه سیاه اتاق بازرگانی در دو ‌و نیم سال گذشته به حساب می‌آید.

در هیچ مقطعی از فعالیت اتاق بازرگانی همچون این دوره، هیات رییسه این گونه با یکدیگر هماهنگ نبودند و هیات رییسه در این مدت تلاش کردند از کیان بخش خصوصی حمایت کنند.

من همیشه اعلام کردم که هیچ چیز باعث کناره گیری من نمی‌شود، مگر خواست هیات مدیره. اما بعد از ملاقات طولانی هیات رییسه با رییس شورای عالی نظارت عنوان شد که رییس جمهور محترم درخواست برگزاری انتخابات امروز را داشتند.

از رییس آینده درخواست‌هایی دارم. نخست اینکه اتاق ایران در سال ۲۰۲۴ میزبانی مجمع کشورهای مسلمان را بر عهده دارد و همچنین میزبان کشورهای اسلامی عضو دی هشت را پیش رو دارد. امیدواریم در این سال میلادی میزبان خوبی برای این رویدادها در اتاق ایران باشیم‌.

از شخص آقای میرمحمدصادقی گله‌مند هستم که در برابر بدعت گذاری تمدید فعالیت انجمن نظارت مقاومت کردند، ایشان می‌دانند که عمر این انجمن تمام شده بود. بنابراین از ایشان خواهش دارم حالا که اراده بیرونی بر تمدید این انجمن حادثه شده بساط این انجمن را جمع کنند.

در هفت ماهه گذشته شاهد بودیم که مجموعه‌هایی مانند وزارت صمت و برخی استانداری‌ها اسباب زحمت را برای اعضای اتاق فراهم می‌کردند و در شرکت اعضا در جلسه‌ها اعمال تصمیم می‌کردند.

اتاق همچون ۱۴۰ سال گذشته فعالیت خود را ادامه خواهد داد و من معتقدم اتاق خانه بخش خصوصی خواهد ماند، هر چند دخالت‌ها در این اتاق زیاد شده است.

 من مسلمان شیعه ایرانی هستم و در تمام عمر تلاش بر رعایت مقررات شرعی داشته‌ام و هیچ گاه توهین به خود را روا نمی‌دانم به ویژه اگر از مقامات کشور باشد. همچنین مقید به قانون اساسی هستم و هیچ گاه ارتباطی با گروه‌های خارجی و دشمنان ملت نداشته‌ام و تا زمانی که با محکومیت کیفری رو به رو نشده باشم همچنان به عنوان عضو هیات نمایندگان برای تقویت بخش خصوصی تلاش خواهم کرد و در کنار رییس آینده حضور خواهم داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین