آمریکا فیگور ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه را گرفته است
کد خبر: 12019

آمریکا فیگور ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه را گرفته است

وزیر امور خارجه با بیان اینکه آمریکا بیشتر فیگور ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه را گرفته است، گفت: وضعیت انسانی در غزه بسیار تأسف بار است.

بیان فردا | حسین امیرعبداللهیان در جریان سفر به ژنو در جمع خبرنگاران، گفت: امروز در ژنو و پیگیر موضوع ارسال گسترده کمک‌های انسان دوستانه برای مردم غزه هستیم و دیدارهایی با مقامات سازمان ملل و صلیب سرخ جهانی در این زمینه داریم. وضعیت انسانی در غزه بسیار تأسف بار است.

وی اضافه کرد: متأسفانه در شرایطی که آمریکایی‌ها همه گونه سلاح از جمله سلاح‌های فسفری و ممنوعه را به صورت روزانه از مسیر قبرس یا به طور مستقیم از همه پایگاه‌هایشان در سراسر منطقه به تل‌آویو ارسال می‌کنند و این بمب‌ها بر سر مردم مظلوم و مقاوم غزه ریخته می‌شود، اما برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه، آمریکا بیشتر فیگور اینکه ما به دنبال ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه هستیم را گرفته است و در عمل اتفاق مهمی رخ نمی‌دهد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: ما از وزیر خارجه آمریکا نقل قول‌هایی را شنیدیم که گفته ما به دنبال این هستیم که روزانه ۵۰۰ کامیون کمک به داخل غزه وارد شود، اما با پیگیری‌هایی که به عمل آمده روزانه ۲۵ یا حداکثر ۴۰ کامیون وارد غزه می‌شود که سه چهارم آن هم آب است و فاقد دارو، غذا و نیازهای اساسی مردم غزه است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: امیدوارم در رایزنی‌هایی که در این سفر داریم با توجه به نگاه خوب دبیرکل سازمان ملل و همکاران‌شان بتوانیم ارسال گسترده کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه را تسریع کنیم.

وی با اشاره به حضور وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ژنو، گفت: همزمان با سفر بنده، وزیر خارجه رژیم جعلی اسرائیل خودش را شتابان به ژنو رسانده و تعدادی از خانواده‌های اسرای اسرائیلی را با خودش برای مظلوم نمایی به ژنو آورده، این در حالی است که بیش از ۶ هزار اسیر فلسطینی شامل تعداد زیادی زن و کودک در زندان‌های رژیم اشغالگر هستند.

وزیر خارجه بیان کرد: ما از سه هفته پیش در دیداری که با رهبر سیاسی حماس در دوحه داشتیم، آقای هنیه موافقت خود را برای آزادی فوری غیرنظامیانی که نزد حماس هستند اعلام کرد اما در گفت‌وگوها و تبادل پیام‌ها و تلاش‌هایی که برای توقف جنگ در منطقه جریان دارد، طرف اسرائیلی تاکنون شرایطی را که به آزادی این اسرا و غیرنظامیانی که در غزه هستند، سرعت ببخشد، نپذیرفته است بلکه بر عکس این رژیم تلاش دارد که به این بهانه، جنگ، کشتار و نسل‌کشی را در غزه ادامه دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین