اعلام آمادگی روسیه برای پایان جنگ با اوکراین
کد خبر: 15321

اعلام آمادگی روسیه برای پایان جنگ با اوکراین

وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه ایالات متحده به نبرد روسیه و اوکراین به عنوان «پروژه‌ای پرسود» نگاه می‌کند، گفت: روسیه برای مذاکرات با اوکراین جهت پایان دادن به درگیری‌ها آمادگی دارد.

بیان فردا | وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه ایالات متحده به نبرد روسیه و اوکراین به عنوان «پروژه‌ای پرسود» نگاه می‌کند، گفت: روسیه برای مذاکرات با اوکراین جهت پایان دادن به درگیری‌ها آمادگی دارد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه طی جلسه شورای امنیت در ارتباط با اوکراین گفت که مانع اصلی حصول راه‌حل‌ برای درگیری اوکراین حمایت‌های مداوم غرب از این کشور است. وی اظهار کرد که روسیه برای مذاکرات با اوکراین جهت پایان دادن به درگیری‌ها آمادگی دارد.

وزیر خارجه روسیه تاکید داشت که کی‌یف از عمد غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد. لاوروف عنوان کرد که کی‌یف برخی از تسلیحات غربی‌ها را در بازار سیاه مجددا به فروش می‌گذارد و کشورهای غربی از این مسئله اطلاع دارند.

این مقام ارشد روسیه افزود: این نبرد برای آمریکا همانند پروژه‌ای پرسود است. ایالات متحده با تسلیحات خود توپخانه‌های خالی شده اروپا را پر می‌کند و کشورهای اروپایی را مجبور می‌کند تا پول آن را فراهم بکنند.

لاوروف تاکید که درگیری بر سر اوکراین به شدت کشورهای اروپایی را تضعیف کرده است. وزیر خارجه روسیه از سایر کشورها خواست تا زمانی که همچنان وقت باقی است با دقت به موضع روسیه بر سر اوکراین گوش بدهید.

لاوروف عنوان کرد چه روسیه عملیات نظامی خود را علیه اوکراین و مردم این کشور آغاز نکرده و هدف از این عملیات مقابله با رژیم جنایتکار کی‌یف بوده است. وی گفت که یک خبرنگار آمریکایی به دلیل انتشار مطالب حیاتی درخصوص زلنسکی در زندان‌های کی‌یف شکنجه و کشته شده است و از بی‌اعتنایی غرب به این مسئله انتقاد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد که توقف درگیری‌ها در این نبرد از سوی اوکراین جان صدها هزار نفر را نجات خواهد داد. وی تاکید داشت که ایالات متحده از هرگونه تلاش برای انجام تحقیقات صادقانه درخصوص انفجارهای نورد استریم ممانعت می‌کند.

وزیر خارجه روسیه اتهامات درباره قصد روسیه برای حمله به دیگر کشورها را داستان‌هایی برای «اخاذی» از سایر کشورها برای کمک به اوکراین خواند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

پربازدیدترین